На Конференцији за ментално здравље, одржаној 13.05.2024. године у Палати Србије под покровитељством Прве даме Тамаре Вучић, директор школе, Зорица Јанковић, разговарала је о менталном здрављу адолесцената, заштити, изазовима и перспективи, као и о интервенцији здравственог аспекта очувања менталног здравља деце и младих.

1

Министар просвете, проф.др Славица Ђукић Дејановић је у неформалном разговору са директором разговарала о менталном здрављу адолесцената и напорима школе на унапређењу истог. Такође, дотакли су се и материјалних улагања, реконструкције фискултурне сале, као и о даљим плановима за унапређење школског простора. На Конференцији се говорило о менталном здрављу деце, младих и адолесцената са стране међусекторске сарадње здравства, образовања, законске регулативе, као и о начинима на који се друге државе носе са истом проблематиком.

2