У среду, 24. априла 2024. године, као део пројектних активности пројекта "Рука пријатељства - млади из ТШ "Никола Тесла" као промотери недискриминације и толеранције", група ученика и ученица наше школе је, заједно са својим професорима, посетила је Техничку школу Деспотовац.

Учеснике "Каравана пријатељства" дочекали су директор школе Добрица Стојановић и његов помоћник Данијел Лекин који су, кроз кратак промотивни филм представили своју школу која спада у једну од најопремљенијих школа у Србији и која је комплетно реновирана 2019. године. Наши ученици и професори имали су прилику да обиђу модерно уређене учионице и кабинете, салу за трибине, као и најсавременију котларницу рађену према словеначком моделу која греје све јавне установе у њиховом граду. Срдачан дочек приредили су нам и ученици угоститељског смера који су припремили кетеринг. Наши вршњачки едукатори и едукаторке из "Жирафећег тима" и "Руке пријатељства" имали су прилику да сусретну и размене искуства са својим вршњацима и вршњакињама из ове школе са којима су сарађивали на пројектима ненасилне комуникације од септембра прошле године. Наша посета је медијски пропраћена на локалној РТВ "Стрела". Школа једном месечно издаје и електронски школски часопис који обухвата сва важна дешавања тако да ће се и текст о нашој посети наћи у наредном броју. Након тога, учесници Каравана пријатељства посетили су манастир Манасија у коме је, према веровању, сахрањен Деспот Стефан Лазаревић и у коме су имали прилику да о историји овог значајног манастира слушају надахнуту причу монаха Симеона који је пореклом из нашег града. На самом крају, при повратку кући, учесници Каравана су посетили Природњачки музеј у Свилајнцу, један од најмодернијих музеја, а који се налази на само двадесетак километара од Велике Плане. Караваном пријатељства и званично је завршен пројекат "Рука пријатељства" који је, у оквиру донација за мале школске пројекте, подржала Екуменска хуманитарна организација из Новог Сада.

Албум са фотографијама можете да поглдате ОВДЕ.