Педагошки ћошак

Ситуација у којој смо се сви нашли није ни мало пријатна и сви се на различите носимо са њом.

Због тога сам одлучила да, поред досадашњих упутстава о учењу на даљину, напишем пар редова и о тренутној ситуацији у нади да ће вам бар мало помоћи.

У једном тренутку одрастања, деца дођу у ''незгодне'' године када пролазе кроз велике физичке и психичке промене које неретко утичу на њихово понашање.

Шта је то адолесценција?

Зашто ми сви кажу – ма пусти га/пусти је, он/она је у пубертету? Можда ти је неко слично питање некада пало на памет...

Да ли учење заиста мора да буде и мучење? Ако не спадаш међу оне којима је учење омиљена активност (а таквих је мало), ако одлажеш све за последњи час, ако често помислиш ''Ма, поправићу оцене на крају године'', предлажем ти да погледаш материјал у прилогу.

9.5.2017.

Центар за едукацију и превенцију социјалне патологије „Доротеј” из Београдa уз подршку полицијске станице у Великој Плани, је 9.маја 2017. године одржао трибину о ризицима и заштити на интернету и друштвеним мрежама у оквиру пројекта ''Сто школа за детињство без бола''. Циљ овог пројекта је подизање свести код деце о опасностима које вребају са друштвених мрежа и превенција дигиталног насиља.