Још из 2007. године потиче сарадња са овим факултетом. Како су некада чињене и две посете годишње, ова сада била је тринаеста по реду. Није баксузна, напротив. Ове године сарадња је проширена јер су до сада ишли само ученици трећег разреда, а од ове године факултет ће посећивати и матуранти смера машински техничар за компјутерско конструисање.

И ове године наши ученици радо су се одазвали позиву да организујемо посету Сајма књига у Београду. Први пут нисмо могли да се организујемо да пођемо једним аутобусом, колико је велико интересовање било. У престоницу смо пошли 25.октобра, тачно у подне. Прелепо поподне провели смо дружећи се са књигом, а и са познатим личностима које су гостовале на сајму, потписивали књиге или, као и ми, посетили сајам.