И ове године смо припремили Сајам предузетништва. Циљ нам је био да упознамо ученике завршних разреда основних школа са образовним профилима које школујемо, као и да их приближимо нашим ученицима.

Интерно стручно усавршавање

На седници Наставничког већа одржаној 7. априла 2018. године, Мирјана Шљиванчанин, директор школе и Мирјана Милановић, педагог школе су присутним наставницима презентовале садржаје са стручног усавршавања коме су присуствовале.

Директорка школе Мирјана Шљиванчанин и педагог Мирјана Милановић су организовале овај семинар за 30 наставника Техничке школе. Семинар је одржан у просторијама школе, 18. марта а водитељи семинара су били професори са Универзитета Сингидунум из Београда. Семинар је био бесплатан.

У петак, 23. децембра 2016. године у нашој школској радионици у термину од 12 до 16 часова, одржаће се Сајам предузетништва.

Посетиоци ће бити у могућности да виде како наши ученици раде у својим малим предузећима. Надамо се да ће ученицима осмог разреда посета нашем сајму помоћи при доношењу одлуке - шта после основне школе?

Након завршетка сајма, следи детаљнији извештај.

Пожега 3. и 4.11.2016.

У ТШ у Пожеги пре више година уведено дуално образовање. Најцењенија занимања су: пословни администратор, туристички техничар и машински техничар. Матуранти по завршетку школе добијају посао.

Поводом Дана менталног здравља, 10.10.2016. године, вршњачки едукатори Техничке школе ''Никола Тесла'' заједно са вршњачким едукаторима ЕУШ ''Вук Караџић'' су одржали радионицу поводом вршњачке подршке адолесцентима.