Пројекат „Матура 2018“

У Техничкој школи ''Никола Тесла'' у Великој Плани данас 22.05.2018. су припадници Полицијске испоставе у Великој Плани Његош Недељковић, помоћник командира Полицијске испоставе Велика Плана, Филип Јовановић – школски полицајац у ОШ ''Свети Сава'' и школски полицајац средњих школа Василије Стојковић организовали едукативну трибину намењену ученицима завршних разреда.

И ове године смо припремили Сајам предузетништва. Циљ нам је био да упознамо ученике завршних разреда основних школа са образовним профилима које школујемо, као и да их приближимо нашим ученицима.

Интерно стручно усавршавање

На седници Наставничког већа одржаној 7. априла 2018. године, Мирјана Шљиванчанин, директор школе и Мирјана Милановић, педагог школе су присутним наставницима презентовале садржаје са стручног усавршавања коме су присуствовале.

Позивамо све ученике, родитеље, наставнике и уопште све заинтересоване да погледају видео на овом линку. Реч је о пројекту „Гледај wебинар – буди безбедан“ који се реализује у сарадњи са Теленор фондацијом и који ће истовремено моћи да прати више од 150 школа, односно 7.500 ученика.

У понедељак, 2. октобра 2017. године су ученици III/2, заједно са проф. српског језика и књижевности Јеленом Златков, посетили Градску библиотеку ''Радоје Домановић'' и упознали се са начином њеног функционисања.

Директорка школе Мирјана Шљиванчанин и педагог Мирјана Милановић су организовале овај семинар за 30 наставника Техничке школе. Семинар је одржан у просторијама школе, 18. марта а водитељи семинара су били професори са Универзитета Сингидунум из Београда. Семинар је био бесплатан.

У петак, 23. децембра 2016. године у нашој школској радионици у термину од 12 до 16 часова, одржаће се Сајам предузетништва.

Посетиоци ће бити у могућности да виде како наши ученици раде у својим малим предузећима. Надамо се да ће ученицима осмог разреда посета нашем сајму помоћи при доношењу одлуке - шта после основне школе?

Након завршетка сајма, следи детаљнији извештај.