Тачно на годишњицу отварања, 5. октобра 2018. године обележен је први рођендан ПромекЛаб лабораторије. Том приликом нашу школу посетили су челници Промека, Лука Нанети и Милан Костић, као и њихови радници, а наши некадашњи ученици. У гостима нам је био и председник општине Игор Матковић као и други представници Локалне самоуправе, чланови Школског одбора, Савета родитеља...

Сваке године на самом почетку слатке муке – шта одабрати, које текстове, драмске приказе за приредбу поводом Дана школе. Ове године одлучили смо да приредбу посветимо великану чије име школа носи. Никада до сада нисмо говорили њему у част, а толико нас је све задужио. Иако о Тесли сви све знају, решили смо да утврдимо градиво.