Техничка школа је 5.10. 2017. године врвила од гостију са свих страна: из Министарства просвете, Италијанске амбасаде, Конфиндустрије, општинске управе, ученика и наставника основних и средњих школа у окружењу, представника Факултета инжењерских наука из Крагујевца, власника и сарадника италијанске фирме ''Промек'' која је са својим пријатељима из Конфиндустрије донирала Техничкој школи савремену лабораторију за мерења и контролу мерења ''ПромекЛаб''.

Ове године Дан школе прославили смо нешто раније, а за то смо имали велики разлог. Наиме, у току прошле школске године започели смо сарадњу са италијанском фирмом „Промек“, која је овог октобра обележила десет година успешног пословања у Србији.

Обележен гостовањем наших ученика на "даскама које живот значе"

Од како смо добили статус еко школе, трудимо се да учествујемо у разним акцијама, обележимо битне датуме и оправдамо чланство у Међународном покрету еко школа.