Техничка школа ''Никола Тесла'' у Великој Плани је била организатор Регионалног такмичења машинских школа, 20.04.2018. године.

У петак, 20. априла, наша школа организовала је 26. регионално такмичење ученика машинских школа Србије за област Исток. Ученици су се такмичили у компјутерској графици 2D, статици, моделирању машинских елемената и склопова, а техничари за компјутерско управљање у ручном и аутоматском програмирању струга и глодалице.

Овогодишње републичко такмичење фризера одржано је 13, 14 и 15. априла у Нишу, а укупно је учествовало 12 школа са по два представника. Тема  ове године било је високо степенасто шишање и обликовање фризуре по сопственом избору, а други део задатка била је такмичарска пунђа бојена у две или три боје.

У четвртак, 22.12.2016. године, са почетком у 11 часова у нашој школи одржано је традиционално школско такмичење фризера.