Још из 2007. године потиче сарадња са овим факултетом. Како су некада чињене и две посете годишње, ова сада била је тринаеста по реду. Није баксузна, напротив. Ове године сарадња је проширена јер су до сада ишли само ученици трећег разреда, а од ове године факултет ће посећивати и матуранти смера машински техничар за компјутерско конструисање.

И ове године смо припремили Сајам предузетништва. Циљ нам је био да упознамо ученике завршних разреда основних школа са образовним профилима које школујемо, као и да их приближимо нашим ученицима.

Техничка школа ''Никола Тесла'' у Великој Плани је била организатор Регионалног такмичења машинских школа, 20.04.2018. године.

У петак, 20. априла, наша школа организовала је 26. регионално такмичење ученика машинских школа Србије за област Исток. Ученици су се такмичили у компјутерској графици 2D, статици, моделирању машинских елемената и склопова, а техничари за компјутерско управљање у ручном и аутоматском програмирању струга и глодалице.

Овогодишње републичко такмичење фризера одржано је 13, 14 и 15. априла у Нишу, а укупно је учествовало 12 школа са по два представника. Тема  ове године било је високо степенасто шишање и обликовање фризуре по сопственом избору, а други део задатка била је такмичарска пунђа бојена у две или три боје.

Интерно стручно усавршавање

На седници Наставничког већа одржаној 7. априла 2018. године, Мирјана Шљиванчанин, директор школе и Мирјана Милановић, педагог школе су присутним наставницима презентовале садржаје са стручног усавршавања коме су присуствовале.