Директорка школe је била у посети фирми ''Сипла'' у Болоњи, од 14. до 16. септембра 2017. године, поводом јубилеја фирме - 40 година постојања. У саставу ''Сипле'' је и ''Промек'' и ''Промек ЛАМ'' који су лоцирани у Великој Плани.

У понедељак, 2. октобра 2017. године су ученици III/2, заједно са проф. српског језика и књижевности Јеленом Златков, посетили Градску библиотеку ''Радоје Домановић'' и упознали се са начином њеног функционисања.

Ове године је Републичко такмичење фризера одржано у Новом Саду 30. и 31. марта. Нашу школу су представљале две ученице образовног профила женски фризер: Кристина Савић и Александра Марковић. Оне су ове године матуранткиње. Такмичиле су се у шишању асиметричне фризуре, у креацији фризуре после шишања и у прављењу пунђе.

Директорка школе Мирјана Шљиванчанин и педагог Мирјана Милановић су организовале овај семинар за 30 наставника Техничке школе. Семинар је одржан у просторијама школе, 18. марта а водитељи семинара су били професори са Универзитета Сингидунум из Београда. Семинар је био бесплатан.

Овај дан су наши ученици обележили са наставницом географије Горданом Мирчић. Четири ученице I-4 су направиле занимљив пано-дрво, који је смештен у еко кутку школе.

Поводом обележавања Светског дана вода (22. март), у школи је организовано предавање о заштити вода. Предавање је одржао Александар Величковић запослен у ЈКП ''Милош Митровић'' у Великој Плани, који је директно везан за производњу и дистрибуцију воде на територији општине Велика Плана.