Техничка школа је 5.10. 2017. године врвила од гостију са свих страна: из Министарства просвете, Италијанске амбасаде, Конфиндустрије, општинске управе, ученика и наставника основних и средњих школа у окружењу, представника Факултета инжењерских наука из Крагујевца, власника и сарадника италијанске фирме ''Промек'' која је са својим пријатељима из Конфиндустрије донирала Техничкој школи савремену лабораторију за мерења и контролу мерења ''ПромекЛаб''.

Ове године Дан школе прославили смо нешто раније, а за то смо имали велики разлог. Наиме, у току прошле школске године започели смо сарадњу са италијанском фирмом „Промек“, која је овог октобра обележила десет година успешног пословања у Србији.

Позивамо све ученике, родитеље, наставнике и уопште све заинтересоване да погледају видео на овом линку. Реч је о пројекту „Гледај wебинар – буди безбедан“ који се реализује у сарадњи са Теленор фондацијом и који ће истовремено моћи да прати више од 150 школа, односно 7.500 ученика.

Директорка школe је била у посети фирми ''Сипла'' у Болоњи, од 14. до 16. септембра 2017. године, поводом јубилеја фирме - 40 година постојања. У саставу ''Сипле'' је и ''Промек'' и ''Промек ЛАМ'' који су лоцирани у Великој Плани.

У понедељак, 2. октобра 2017. године су ученици III/2, заједно са проф. српског језика и књижевности Јеленом Златков, посетили Градску библиотеку ''Радоје Домановић'' и упознали се са начином њеног функционисања.

Ове године је Републичко такмичење фризера одржано у Новом Саду 30. и 31. марта. Нашу школу су представљале две ученице образовног профила женски фризер: Кристина Савић и Александра Марковић. Оне су ове године матуранткиње. Такмичиле су се у шишању асиметричне фризуре, у креацији фризуре после шишања и у прављењу пунђе.